Moderní technologie už začíná brát útokem i naše domácnosti. O 3D tiskárně jste určitě už slyšeli, je na ní možné si dokonce vytisknout zbraň, hračku, protézu. A samozřejmě i jídlo! A jak to chutná! Podle lidí, kteří měli možnost vytištěné jídlo ochutnat, je skoro jako opravdové.

Postup je ale trochu složitější, musíte mít spoustu kapslí, v nichž je určitá chuť, a ty pak vložíte do tiskárny a vyjede vám hotový pokrm. Tiskárna jménem Foodini je schopna udělat vám cokoliv, od čokoládových tyčinek až po ravioli nebo pizzu, v prodeji dokonce bude s kapslemi s čerstvými surovinami, aby bylo vaše jídlo ještě výraznější.

Smutnou zprávou na druhou stranu je, že o tiskárnu projevily zájem i potravinové obchody a řetězce, což znamená jedno – že vám budou pak místo čerstvých produktů nabízet ty vytištěné. Ale sami výrobci a vědci, kteří na potravinové 3D tiskárně pracovali, přiznávají, že nemůže v žádném případě nahradit vařené jídlo. Sice jej dokáže udržet teplé, protože v tiskárně je i topné těleso, které sice jídlo ohřeje, ale zapomeňte na to, že by bylo jako právě vytažené z trouby.

Kdo si ji pořídí domů? Spíše jako nějaký designový doplněk na chlubení, ale vaření snad ještě dlouho zůstane v rukou lidí.