Téměř po dvou letech od smrti Moniky a Klárky Kramných stane jejich údajný vrah před soudem. Ještě než začne hlavní líčení, bude soud na začátku června rozhodovat o tom, jestli Kramného pustí na svobodu nebo zůstane ve vazbě, píše TN.cz. Druhá varianta, tedy že zůstane v base, je ale pravděpodobnější už jen z toho důvodu, že je obžalován ze závažného zločinu, za který mu hrozí až výjimečný trest.

Ať soudce rozhodne o vazbě Kramného jakkoli, na konci června odstartuje dlouho očekávaný proces, který ukáže, co se v egyptské Hurghadě v červenci 2013 skutečně sta­lo.

Kramný trvá na tom, že je nevinný, obě jeho nejbližší byly podle něho otráveny, on jako jediný přežil. Čeští vyšetřovatelé jsou ale jiného názoru. Jak už jsme informovali, Monika a Klárka měly zemřít po zásahu elektrickým proudem, což prokázala pitva provedená v Česku. Na těle Moniky byly nalezeny stopy po popáleninách na krku, pravé ruce a noze.

Žalobce má proti Kramnému prý dost důkazů, které vykompenzovaly fakt, že nemohla být provedena rekonstrukce. Je tak otázkou, jakým konkrétním způsobem byly Monika a Klárka zavražděny.

Kromě soudu kvůli vraždě Moniky a Klárky ale Kramného čeká ještě jeden, který začíná 30. června. Kramný totiž křivě obvinil policisty, že ho při výslechu ponižovali a dokonce i fyzicky napadli. Celé obvinění prošetřila GIBS a přišla na to, že si vdovec vymýšlí.