Problémy s erekcí se týkají dle odborných odhadů celkem vysokého procenta populace, do ordinace praktického lékaře ovšem kvůli studu zavítá jen malá část všech postižených. „Všeobecně platí, že muži o svých zdravotních problémech nechtějí mluvit, tím spíše, když se problém týká tak citlivé oblasti. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme prolomit toto tabu a nabídneme mužům pomoc při řešení jejich intimních problémů,“ řekla při představení příspěvku mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Problémy s erekcí není podle oslovených odborníků radno dlouhodobě podceňovat. Nejenže může přecházení těchto obtíží vést k rozvoji závažných onemocnění, ale především má tato porucha negativní dopad na psychiku a poškozuje partnerské soužití. Lékaři dodávají, že léčba je často velmi jednoduchá a lze ji řešit medikamenty. „Příspěvek se týká léků obsahujících léčivou látku Avanafil, Sildenafil, Tadafil nebo Varnedafil. Všechny jsou dostupné pouze na lékařský předpis,“ dodává Elenka Mazurová.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je druhou největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou s více než 1,2 milionu pojištěnců a více než sto pobočkami po celé České republice.