V roce 2016 se bude letní olympiáda konat v brazilském Rio de Janeiru a Brazílie zrovna není zemí, která by domů nosila stohy medailí. Tak se aspoň snaží využít všech svých výhod a zajistit si zlato v takové disciplíně, jakou je lukostřelba nebo kajak.

Protože v Brazílii je taková zelená věc jménem deštný prales a ten je domovem pro asi 400 indiánských kmenů, sjíždějí se do Amazonie trenéři a naháněči talentů, kteří vědí, že správný domorodý indián se narodil s citem v těle pro kajak a lukem v ruce.

Domorodé děti tak předvádějí před trenéry své umění lovit, střílet a plout, kdo ovládá lov ryb kopím, má bonus navíc. Indiáni mají tyhle schopnosti v krvi a dědí se z generace na generaci. Funkcionáři proti této metodě výběru sportovců nic nemají a naopak lovci talentů mají jejich plnou podporu, dětem z džungle se tak podle nich otevře další svět a mohou začít nový život.

Mladí talenti samozřejmě musí projít všemi kvalifikacemi, aby se dostali až na olympiádu, ale trenéři věří tomu, že právě jim pomůže jejich jakési kolektivní lovecké vědomí, které jim nedovoluje nikdy minout nebo nezvládnout kajak.