Připojil se k americké námořní pěchotě, když mu bylo osmnáct let. Jeho první a poslední zahraniční mise byla v Afghánistánu, která mu taky dost zásadně změnila život. Alex Minsky (24) přišel o nohu poté, co jeho armádní vůz najel na minu. 58 dní strávil v kómatu a v roce 2010 ho z armády propustili se všemi poctami, které si zasloužil.

„Nebyl to takový šok,“ říká o amputaci, „musel jsem to prostě začít řešit. Pořád můžu dělat všechny věci stejně jako jiní lidé, a jak vidíte, dokonce i lépe.“ Pochází z Los Angeles a tam ho taky objevili. Po amputaci se našel ve fitness a začal na sobě pracovat v místní posilovně, kde taky dostal první zakázku.

Když jej tam oslovil fotograf – lovec talentů, málem se poprali. Alex si myslel, že si ho spletl s mužským prostitutem. Naštěstí se vše brzy vysvětlilo, na světě by bylo o jedno sexy tělo méně.

Alex dostává zakázky na focení pánského prádla a v modelingové branži se o něm mluví jako o novém Davidu Beckhamovi, jehož tělo taky zdobilo plakáty slavných kampaní. Je jedním z nejvyhledáva­nějších fitness modelů, rád by dostal i nějaké herecké příležitosti.

Zatím si ale užívá života, o jakém se mu v armádě ani nesnilo. Přestože jeho tělo není perfektní, respektive je, ale něco mu schází, má neuvěřitelné zástupy fanynek. A pln testosteronu a mladické vášně jim nedokáže odolat. „Mám prostě rád holky a ony mají rády mě, je třeba toho využít.“