Už by se snad zdálo, že by se Kyblíková výzva z Facebooku rovnou stala svatou, to kdyby se do ní zapojil i papež František (77), kterého nominovala zpěvačka Shakira (37). Jenže tragické okolnosti to asi papeži nedovolí.

Během autonehody v argentinské Córdobě totiž zahynuli tři jeho příbuzní, manželka jeho synovce a její dva malí synové, jeden chlapeček měl dva roky a druhý teprve 8 měsíců. Vatikánský mluvčí Frederiko Lombardi dnes vydal prohlášení za Františka, v němž papež vyzývá všechny, kdo s ním sympatizují, aby se s ním spojili v modlitbě za zbytečnou ztrátu a pochopili jeho smutek.

Nehoda se stala dnes po půlnoci, auto, které řídil Emanuel Bergoglio, papežův synovec, se srazilo s projíždějícím náklaďákem, Emanuel je v nemocnici s těžkými zraněními a jeho život visí na vlásku.

Zdá se tedy, že Kyblíková výzva se Vatikánu vyhne obloukem. Na polití ledovou vodou je totiž časový limit 24 hodin a nehodí se, aby truchlící papež takovou skopičinu přijal, i když se jedná o dobrou charitativní věc.

Zpěvačku Shakiru, která se stala další v řadě známých osobností, kde se polévají vodou, nominovala její kamarádka Gisele Bündchen, Shakira pak natočila video i se svým partnerem Gerardem Piquém, s nímž má syna Milana.