Jsou slavní, bohatí, a jak často dokazují, občas jim to leze na mozek. Často už nevědí, jak by na sebe upozornili, a tak se stalo moderní vyřádit se pořádně na jménech dětí. Už nějaký ten pátek to vypadá, že kdo vymyslí šílenější variantu, vyhraje.

Není se tedy čemu divit, že se zpěvačka Christina Aguilera (33), která přivedla na svět v sobotu dceru, rozhodla nezůstat pozadu. K sympaticky jmenujícímu se synovi Maxovi přibyla do rodiny Summer Rain Rutler. V překladu jméno miminka znamená Letní déšť, příjmení Rutler má po tatínkovi.

Abychom Christině nekřivdili, musíme připomenout i výtvory jejích neméně slavných kolegů. Například vcelku seriózní herec Nicolas Cage pojmenoval svého syna Kal-el. Inspiraci evidentně našel na planetě Krypton, kde komiksový hrdina Superman toto jméno používal. Možná si vzpomenete na herečku Gwyneth Paltrow, která svoji dceru pojmenovala Apple. Konkrétně Apple Blythe Alison Martin. Aby to jejímu synovi nebylo líto, jmenuje se Moses Bruce Anthony Martin.

Věčně zamračená Victoria Beckham má kromě tří synů Brooklyna (asi inspirace proslulou newyorskou čtvrtí), Romea a Cruze také dceru Harper Seven Beckham. Číslovka sedm místo druhého jména má připomínat číslo dresu, se kterým hrál otec malé Harper, sexsymbol David Beckham.

Nesmíme zapomenout na dceru královny selfie Kim Kardashian a Kanyeho Westa – North. Celým jménem North West (Severo-západ). Dcera zpěvačky Beyoncé se jmenuje Blue Ivy (Modrý břečťan). Kurt Cobain (47) (zesnulý frontman kapely Nirvana) a Courtney Love spolu zplodili dceru, která po narození dostala jméno Frances Bean Love. Proč je prostřední jméno dcery Fazole, to už se asi nedozvíme. Na jména sourozenců herce Joaquina Phoenixe použili rodiče taky dost fantazie. Hercův bratr má ve svém rodném listě jméno River (Řeka) a jeho sestry zase Summer (Léto), Rain (Déšť) a Liberty (Svoboda).

Sympatická herečka Jennifer Love Hewitt se při pojmenování syna inspirovala ročním obdobím a dala mu jméno Autumnn James, což při doslovném překladu znamená Podzim Jakub. Slavný anglický kuchař Jamie Oliver je otcem tří dětí. Dcery dostaly od svých rodičů řekněme zvláštní jména. Poppy Honey (Miláček makovička), Daisy Boo (…) a Petal Blossom Rainbow (Okvětní lístek rozkvetlé duhy).

Dcery zesnulého hudebníka Franka Zappy žijí se jmény Moon Unit (Kus měsíce) a Diva Thin Muffin. Což o to, muffiny máme rádi, ale že bychom je chtěli mít ve jméně, to se říct nedá.

O tom, že o příliš velkou kreativitu při vymýšlení jména potomci příliš nestojí, se přesvědčil například irský rockový zpěvák Bob Geldof. Se svou ženou, známou televizní moderátorkou Paulou Yates, přivedli na svět dceru se jménem Peaches Honeyblossom (Medový broskvový kvítek). Právě jméno bylo jedním z důvodů školní šikany Peaches. Později přišly problémy s drogami, následně tragická smrt předávkováním.

Své o tom ví i syn již zesnulého herce Davida Carradina. Své dětství prožil se jménem Free (Volný), které si při první volné příležitosti změnil na běžné jméno – Timothy.

Těžko hodnotit, kdo z dětí je na tom hůře a kdo lépe, každopádně se jim nedá upřít jedinečnost. Ve jméně rozhodně. I u nás je velkou módou pojmenovávat děti neotřelými křestními jmény, možná je otázkou času, než mezi námi budou běhat Letní deště.