Popularitu získala Erika Roe (56) jako čtyřiadvacetiletá studentka, když v roce 1982 přeběhla stadion v Twickenhamu během zápasu Anglie s Austrálií nahoře bez.

Teď po dvaatřiceti letech svoje prsa ukázala znova, když se nechala nafotit nahá na podporu výzkumu rakoviny prsu, na niž zemřela ve věku 43 let její sestra. Po tehdejším „striptýzu“ během ragbyového zápasu se Erika stala slavnou. Ke své štíhlé postavě měla velká přírodní prsa a nabídky na to, aby se opět svlékla za velké peníze, se jí jen hrnuly. „Odmítla jsem fotit pro Penthouse. Bylo mi jasné, že takové peníze si nevydělám ani za rok, ale nechtěla jsem to,“ říká Erika.

Roe nechtěla být navždy středem pozornosti jen kvůli jednomu okamžiku a stala se farmářkou a pěstitelkou brambor. „Vůbec si nevzpomínám, jak se to tehdy semlelo. Byli jsme trochu připití, najednou v poločase jsem se svlékla a běžela. Přitom jsem vždycky byla ta, která by si podprsenku na pláži nesundala za žádnou cenu,“ zavzpomínala Erika na osudný den 2. ledna 1982 pro Mail Online.

Aby upozornila na nebezpečí rakoviny prsu, kvůli níž zemřela její sestra, nechala se svou dcerou Imogen vyfotit a vyrobit kalendář. Snímky jsou ale velmi decentní a je vidět, že Erika patří mezi ženy, které umí stárnout s grácií.