To jsou pořád samé mladé celebrity. Jedna slavná, protože má prsa, druhá, protože je nemá. Odzpívají dva koncerty a už mají deprese ze slávy a podobně. Tentokrát se podíváme na zoubek soutěži, kde se hodnotil opravdový lidový talent.

Uskutečnil se v pořadí 3. ročník oblíbené soutěže Praha 10 má talent v kategorii seniorů. Středečního finále se účastnilo celkem devět finalistů. „Vítězem se nakonec stal jednasedmdesátiletý Milan Štefáček z Domova seniorů v Malešicích, který si porotu získal svou hrou na kytaru a zpěvem. Obrovský respekt a ocenění ale patří i všem ostatním účinkujícím,“ řekla starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO), která vznik soutěže před třemi lety iniciovala.

V porotě zasedl vedle starostky Prahy 10 mj. také populární zpěvák, herec a textař Jiří Štědroň.

Porota vybrala na druhé místo dvě ženy – za recitaci Dagmar Blažkovou (83 let) z CSOP Sámova a Miloslavu Lehečkovou (71 let) za zpěv a recitaci z CSOP Zvonková. O třetí místo se podělil Jiří Piš (84 let), Miroslav Víšek (94 let) a Vladimír Lukinič (87 let).

Soutěž už tři roky probíhá za podpory současné starostky Radmily Kleslové, která ještě před svým angažmá v politice pořádala tuto akci, jejímž cílem je před Vánocemi zpříjemnit volný čas seniorům a propojit je s mladší generací. Na akci bývá pozván i sbor dětí z mateřských škol.