Tuto zajímavou otázku si nedávno položila společnost Superfish a rovnou se rozhodla najít na ni odpověď. Pustila se proto do realizace rozsáhlé studie, v jejímž rámci prošla několik milionů fotografií a získané informace použila k vytvoření přehledné infografiky (viz galerie pod článkem).

Jak nejspíš víte, uživatelé Facebooku na tuto sociální síť každý den nahrají více než 350 milionů fotek. Možná ale budete překvapeni zjištěním, že většinu z nich netvoří takzvané selfies (tedy snímky sebe sama), které jsou tak populární například na Instagramu.

Z infografiky plyne, že 36 % fotografií na Facebooku zobrazuje lidi, 28 % tvoří memy (nepovedené kresby, poskládané obrázky atd.) a 27 % snímky různých míst (města, příroda…). Nejméně oblíbené jsou fotografie věcí (3 %) a aktivit (6 %).

1,4 % z celkového množství obrázků pak tvoří screenshoty z iPhonu. Obrázky psů jsou 5× populárnější než obrázky koček a fotografie duhy 3× populárnější než fotografie vodopádů. A jak jsou na tom třeba snímky tetování a krásných žen v bikinách? Na to už se podívejte sami…