Šéfredaktor webu Pavel je náhodou při tom dnešním velkém dni. Jeho online startuje v 19:45, tak nezapomeňte být s ním.

23:38 Sabina vyhrála, takže bez překvapení. Pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí. Já to říkal celou dobu. Hlavně ať už je konec, sháním dlouhý papírky, ale děti okolo mě neví, o čem mluvím. To je vše, jdu na party, abych byl první u rautu. Dobrou noc do Nitry.

23:31 Habera říká Ewě, že novináři jsou zlí. On něco pil? Všem děkujou a novinářům nic, hanba. To by se v Polsku nestalo, tam děkují vždycky nejdřív Bohu, tam bych se dočkal.

23:20 Jaro Smejkal bojuje o pozornost. Jedinej finalista, který by možná mohl prorazit. Umí, dobře se obléká a je to zřejmě gay. Dobrá kvalifikace.

23:00 Duet nic moc. Mě ale nezajímá, koukám na Virginii, rajcujou mě lesbičky. Farna zase bulí, není vona zbouchnutá? Hrozně s ní házejí emoce. A už byla 6× na záchodě a pije nealko. Je to jasný, v Nitře budou vyhlížet čápa.

22:50 Koukám na stage s celou sestavou finalistů. Všichni hrají, jen Kukačka se tváří divně, kouše si nehty a kouká jak Quasimodo na Kosmodisk. Inu, sto klacků evropskejch v pejru.

22:41 Sabina potřetí, taky dobře. Štefan vzadu přepočítává výhru, Ewa kroutí hlavou, Soukup se leskne a Habera se těší domů.

22:37 Itchovo Impossible – zatím jeho top věc. Ewa si celou dobu štelovala odposlech, asi se jí nezdálo, že byl někde lehce falešný. Ale dle jejího hodnocení to byla technická závada. Mě poprvé Pčelár bavil. Jinak je dobře, že vyhraje, bude se to skvěle psát tzv. přes Ewu. Ta teď hlásí, že nakope do zadku jeho kritiky. Já nevím, že o tom zadku pořád mluví, nikoho to téma podle mě nebere.

22:25 Soukupovi se hrozně leskne pleš. Je to doyen poroty, vedle mě se hádají dva diváci, zda je pravdivá ta fáma, že se osobně znal s Janem Žižkou z Trocnova.

22:22 Sabina potřetí. Zase oblečená jako lehká děva, takže chválím. Ewa pořád v bílém, singl bude asi až na konci. Měl tam být Itcho, oni potřebují, aby to gradovalo, chápu.

22:11 Ewa se jde převléct do šatů a vyměnit si prsa. Jsem nadržený na její nový singl, dnes má premiéru jeho česká verze. Dřív než u sousedů. Jsem na to velmi pyšný.

22:02 Itcho potřetí. Pěkný tanečnice. Všechny mají prsa. Ewa trsá do rytmu, pořád na sebe s Pčelárem koukají, dneska bude žhavá noc s milionářem.

21:58 Ewa si sedá a celý mediální koutek fotí. A teď zase hodinu pauza do další reklamy, než bude Ewa vstávat. Má to holka těžký.

21:42 Helena. Od úvodní společné písně tu někoho slyším zpívat čistě. Je celkem sexy na ty roky. A má 2× menší zadek než Ewa. To je jen na okraj.

21:38 Štefan si nacvičuje v zákulisí přebírání šeku, jde mu to prý dobře, však už to s ním trénuju měsíc. Fakt nevím, komu fandit. Hlavně ať nevyhraje Cristovao, to by mě kleplo!

21:33 Sabina podruhé. Dobrý, ale lepší by bylo, kdyby na sobě měla jen ty lodičky. Jako ona umí zpívat, ale ta angličtina, to je, jako když Itcho zpívá polsky. Vrcholem čísla jasně pro mě trvalá Jitky Zelenkové neboli mého oblíbeného basáka.

21:22 Haberovi vadí pár fanynek, které pod ním kvílí. O reklamním předělu je nechá vyvést. Drsně a věcně úkoluje sekuriťáky, kterým ukazuje viníky. Takto nějak netvor Mengele… No radši nic, pauza, zjišťuji, že natáčení je nekuřácké.

21:19 Pčelár jede druhý song. To se mu to s těmi ohni a světelnou show předstírá. Počkej pak v sokolovně. Každopádně teen svět je u vytržení, za mnou ječí holka, že jestli má Štefan ještě dva songy, tak ji možná budu muset trochu přiškrtit. Ewa chválí Pčelára zatím jako pěvce, soukromě jistě i jako milence. Jsou to mladí lidé, milují se, přeju jim to.

21:13 Pode mnou je Mirjam Žito a malá kouzelňátka. Tatínek tu není, potápí se s žraloky a Olgou Lounovou v rámci dračího koučinku, což je dle srovnání s dnešním přenosem nuda a Dan určitě lituje. Jeho dcerka si akorát akčně fotí Pčelára. Je jasné, komu se v kouzelnické sluji fandí. To by měl tatínek Čech, Čech, Čech radost.

21:01 Sabina, dnešní poražená, má za sebou svůj první song. Nevnímal jsem, stále jsem uchvácen Ewou, vidím krásný faldík, takovej ten velkej na boku, nad dalšími třemi. Teď jsem o něm dva měsíce psal, tak jsem ve smyku, že ho vidím live.

20:45 Itcho má první song, na amatéra to šlo. Je to hřebec, holky z něj vlhnou, bejt mi 14, už píšu SMS. Jen dozpíval, Ewa už začala jet fóry. Můj otec hadr.

20:39 Ewu jsem fakt chtěl dnes mocně setřít, ale Mission Impossible. Bílá barva je hodně zlá, snad bude druhý outfit hezčí. Je teď nějaká zamyšlená, tutově si promejšlí čtyři fóry na virózu a něco dojemnýho o povodních.

20:31 Na pódiu jsou všichni finalisté, Virginia Buberníková strašně přibrala. Ostatní určitě netuší, že část z nich je v televizi úplně naposledy. Zpívají společnou píseň a jede na playback, takže se může přidat i Itcho.

20:14 Živý vstup do zpráv Novy, Itcho se kření do kamery na české lolitky.

19:53 Zorce to sluší, tetě Heleně taky. Potkávám hlavního hosta večera, Míru Hejdu, který chodí se Zorkou. Čímž je v publiku seznam klíčových hostů uzavřen. Hejda tipuje na výhru Sabinu, já samozřejmě čtyřky Ewy Farné.

19:48 Zcela nečekaně je v hale obrovský nátřesk, to stejné venku, jsou tu samé třináctky, kterým vlhnou z Itcha kalhotky. Sedím ve čtvrté řadě a mám hodně kvalitní výhled na Ewu.

19:45 Na Barrandově zjišťuji, že hlavní aktéři show se neutopili a skutečně to vypadá, že finále bude. Vzal jsem si na to čisté prádlo a kapesníčky.