Konečně! Také jste vždy při pohledu na program kina poslední dobou vybírali pouze mezi menším zlem a snažili se béčkový film nahradit hromadou popcornu a XXL Coca-Colou? Aleluja, nyní můžete pozvat svoji drahou polovičku na pořádné sci-fi, které vás donutí se zamyslet, otevřít hranice své mysli a možná i ukápne nějaká ta slza.

Interstellar, jak jinak! Jestliže patříte mezi ty, kteří se občas dívají na hvězdy a přemýšlejí o jiných světech, dimenzích a nadpozemském životě kdesi, nesmíte tento americký snímek propásnout. O čem tedy vlastně Intestellar je? Představte si, že matka Země má všeho dost a podmínky pro život na planetě začínají být nedostačující. Co pak? Pak nastane otázka, zda může člověk jako velice náročný tvor přežít i někde jinde. A zde to začíná. Gravitace, relativita, černá díra, jiné galaxie a hrdinové, kteří se nebojí riskovat svůj život ve vesmírné lodi s jedním jediným cílem – zachránit obyvatelstvo planety Země.

Dějové linky tohoto filmu vám zamotají několikrát hlavu, ale při konečných titulcích se zhluboka nadechnete a začnete přemýšlet. Láska a víra spolu s relativní dimenzí a čímsi nadpřirozeným dokáže vše.