Když jsem na operaci šla, vážila jsem 49 kg a břicho měla poprvé v životě jako pekáček buchet. Dřela jsem na tom od ledna. Překvapilo mě, že po dvou měsících po pekáči ani památky, celkově jsem doufala, že budou mít svaly lepší paměť a za tu námahu se mi odmění tím, že zůstanou pevnější déle než dva týdny.

Po stoupnutí na váhu se objevila frustrace a tenhle pocit cítím 24 hodin. Jo, ještě se to střídá se vztekem. Jasně, nebudeme to zas tak úplně dramatizovat, přibrala jsem 2 kila, ale dvě kila jsou na mou hobití postavu prostě moc a na českej šoubyz je to rovnou o panický atace. Super. Budu mít sice hezký prsa, ale ve stejný rovině s břichem, což v průběhu srpna zcela jistě v plavkách vynikne… Nezbývá než přestat hřešit a začít něco dělat. A to jsem fakt nejedla jak prasátko! To už snad ani neumím, ale když ležíte a ležíte a potom si dáte banány s bio čokoládičkou, kus steaku se zeleninou a bramborovou kaší, pár gumových medvídků s dítětem (dítě je vůbec ideální příloha k čemukoliv) atd… prostě nehubnete, no.

Jak z toho ven? Krizovej režim, kterej nasazuju okamžitě, kdykoliv se ručička na váze sune nahoru, je opětovnej návrat k naprosto zdravému životnímu stylu bez „ale“. To znamená Paleo styl. Stravování, které jsem právě v pooperační době klidového režimu hodně studovala, je přísné, ale i velkorysé. O co jde?

Naprostou náhodou (ačkoliv existují náhody vůbec?) se ke mně při nákupu stopadesátého „pracovního sešitu“ Barbie a já pro Claudinu v knihkupectví dostala kniha Jídlo na prvním místě. Začetla jsem se už ve frontě u kasy, ano, na Černém Mostě všichni hodně čteme a zažíváme zástupy u pokladen… a ve čtení jsem pokračovala i doma. Jednoduchý recept a údajně stoprocentní úspěch. O co jde?

Zjednodušeně. Povolené potraviny: kvalitní maso, ryby, hodně zeleniny, vejce, sem tam ovoce (bacha, cukru je v něm dost, takže opatrně!). Zakázané potraviny: alkohol, obiloviny, luštěniny, mléčné výrobky a samozřejmě cukr jako takový a ve všech podobách.

Ideálně to má člověk zkusit 30 dní, během kterých nemá stoupat na váhu. Závěr by měl být fascinující, aspoň podle příběhů lidí z knihy. Minimalizace zdravotních problémů, v podstatě jakýchkoliv, stabilní psychika a jasný úbytek na váze.

Začínám dneska a koho jiného bych měla průběžně informovat o výsledcích než čtenáře Posh světa?! Těšte se! A haters vytáhnout kapesníky a poplakat! Za měsíc zkusím ukázat pekáček! Ten břišní samozřejmě!

Jak vypadá moje břicho, sledujte na mém Instagramu: kristelova.ka­terina.