Nejsledovanější společenská událost roku, Ples v Opeře, přispěla na charitativní projekty Nadace Terezy Maxové dětem absolutně rekordní částkou za dobu pětileté spolupráce, když vynesla celkem 2 303 000 korun!

Při vší úctě k Brnu coby druhému největšímu městu v ČR s plesem, Mika udělal dobře, že ji přivezl do tomboly právě do bohaté Prahy!

Rekordní částka bude rozdělena na stipendia dětí z dětských domovů a na podporu žen s dětmi v azylových domech. Fenoménem dražby se stala právě závodní kombinéza legendárního závodníka formule 1 Miky Häkkinena. Nový majitel ji vydražil za neuvěřitelný jeden milion korun!

Když moderátor večera Leoš Mareš (38) vyzval v úvodu charitativní dražby Plesu v Opeře modelku Terezu Maxovou, aby popsala hostům, jak její nadace naloží se získanými prostředky, vyjádřila naději, že se podaří vybrat tolik peněz, aby její nadace dokázala pomoci oběma projektům. Částku půl milionu korun, která byla minimální hranicí, se však díky hostům podařilo překročit o více než trojnásobek!

Jeden z nejcennějších dražebních artiklů s sebou přivezl z Monaka pilot formule 1 Mika Häkkinen a připojil k ní helmu svého neméně slavného kolegy, závodníka Davida Coultharda. I když závodní helmu s originál autogramem vydražil jeden z hostů za vysokou sumu 200 tisíc korun, Mikova kombinéza se ziskem pro charitativní účely jeden milion korun neměla konkurenci. Celková částka tak dosáhla výše 2 303 000 korun a záměr Plesu v Opeře podpořit dobrou věc se absolutně naplnil.