I policejnímu prezidentovi se někdy něco nepovede. Tomáš Tuhý byl načapán při překročení povolené rychlosti a zastavili ho jeho podřízení. Teď má nejspíš velký problém a z ostudy kabát.

„V nedávné době jsem byl při jízdě služebním vozidlem kontrolován hlídkou Policie ČR v Ostravě, která mi sdělila, že jsem překročil nejvyšší povolenou rychlost,“ přiznal se policejní prezident Tomáš Tuhý v prohlášení, které vydalo policejní prezidium jeho jménem.

Tuhý se ke všemu postavil čelem a je připraven za svoje chování nést následky. Přece jen by měl jít pro všechny ostatní řidiče i pro svoje podřízené příkladem. „Předpokládám, že se tato událost bude řešit ve správním řízení. Jsem připraven plně spolupracovat a nést důsledky tak jako každý jiný občan,“ uvedl Tuhý závěrem krátkého prohlášení.

Zatím není jasné, o kolik povolenou rychlost Tuhý překročil. Pokud byla jeho rychlost v obci vyšší až o 40 kilometrů za hodinu, mohl by až na jeden rok přijít o řidičský průkaz. Jestli ale překročil rychlost jen o pár kilometrů, hrozí mu pokuta a odebrání trestných bodů.