Pevnost Boyard můžeme na televizních obrazovkách vidět už téměř šestadvacet let. Je jasné, že za tak dlouhou dobu musela hra projít určitými změnami a vývojem. Ovšem proč si Češi musejí vždy něco ulehčovat?

Průměrný divák, který zasedne v sobotu k televizní obrazovce a Pevnost Boyard sleduje jen tak sporadicky, žádný rozdíl nepozná. Proto jsou někteří Češi se soutěží spokojeni a nechápou, proč se ostatní tolik rozčilují.

Jenomže ta druhá polovina diváků má důvod se takto pohoršovat. Česká verze je mnohem jednodušší, úkoly jsou snazší a hádanky otce Fury směšně lehké. Tohle v originální francouzské verzi neuvidíte. Pozorným divákům například vadí, jak je možné, že soutěžící, který se nezvládnul včas vrátit z místnosti v uvedeném časovém limitu, nemusí být vykoupen svými spoluhráči? Takhle je to přece mnohem napínavější a složitější.

Další věcí je, proč Jan Rosák v roli otce Fury nemá masku a nevypadá tedy dost opravdově. Televize Prima se ovšem hájí tím, že koupě základní verze byl záměr. Jedná se o to, že některé originální díly trvají až dvě hodiny a Prima nemá bohužel tolik prostoru. Proto zvolila tu nejzákladnější, nejjednodušší, sedmdesátiminu­tovou verzi.

Tak uvidíme, jestli se do budoucna něco změní!