Petra Kramného Vrchní soud poslal v červnu na 28 let do vězení. Dnes se ale v Ostravě-Porubě opět objevil u soudu. Čelí žalobě z křivého obvinění policistů, kteří ho měli bít při výslechu. K soudu Kramného přivedla pětičlenná eskorta se samopaly. Na sobě už neměl své oblíbené košile, ale vězeňský mundúr. Byl jako vždy nagelovaný s mírným úsměvem na tváři.

Kramný nevyužil svého práva jednání se neúčastnit a nechal se k soudu dovézt. U soudu jen řekl, že se cítí nevinen a využil ale svého práva nevypovídat. Ještě předtím ale vinu svedl na jeho bývalého advokáta. Ten měl zveřejnit informaci o tom, že ho policisté při výslechu napadli, ale bez souhlasu Kramného.

U soudu nechyběla ani jeho matka s otcem, které jako vždy přivezl rodinný přítel. Jako svědek byl předvolán lékař, který Kramného před 2 a půl lety do věznice přijímal. Podle něj si Kramný na nic nestěžoval a na jeho těle nebyly žádné viditelné známky násilí.

Jana Rejžková napadla listinné důkazy a vyzvala soud, aby nejednal podjatě. Státní zástupce proto požádal o předvolání dalších svědků, a to pracovníků Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), kteří údajné napadení Kramného vyšetřovali.

Obhájkyně Kramného Jana Rejžková už měla sice připravenou závěrečnou řeč, ale soud vyhověl požadavku státního zástupce a jednání bylo odročeno na 13. prosince. Kramnému hrozí zvýšení trestu o dva až osm let.