To je samý Gibson sem a Gibson tam, Eva F. sem a Eva F. tam, nikdo nemá čas se koukat pořádně kolem sebe a najednou panika. Paul Bettany je tu! Občas se totiž stane, že do Varů přijede na tajňačku nějaká hvězda, která si udělá krátkou dovolenou a potká ji jen ten, kdo na ni má štěstí.

Vtipné na tom je, že návštěvu britského herce, hvězdy filmu Wimbledon a Šifra mistra Leonarda, nikdo sice nepotvrdil, ale ani taky nevyvrátil. Existují zaručené zprávy, že se Bettany (43) nenápadně objevil na zahájení, ale jen jako obyčejný dovolenkář, naproti tomu neexistuje jediná fotka, která by to dokazovala. Máte ji? Pak se asi můžete chlubit nejlepším úlovkem historie festivalu anebo vás někdo pěkně podvedl. Asi tak, jako když se v Cannes zjevil falešný jihokorejský rapper PSY a ani nezazpíval Gangnam style.

Jestli ale vydržíte na festivalu až do konce, může se vám stát, že na chodníku zakopnete o malou věc a bude to nejmenší muž s nejvyšší fistulí na světě. Bývalý válečný hrdina z Kosova a toho času jeden z nejslavnějších britských zpěváků James Blunt (40), bývalý partner modelky Petry Němkouve, co zapomněla po týdnu ve světě česky, by se tu měl zjevit právě jako další neoficiální host.

Tedy pokud tohle celé není jedna velká konspirace, jak udržet lidi ve Varech až do konce, neboť po víkendu jich dost odjelo. Možná že i Vary samotné jsou jedna velká konspirace. Existují vůbec? Není náhodou naše redakční komando v nějakém fejkovém městě? Je tenhle festival vlastně doopravdy…?