Celý anglicky psaný e-mail má k dispozici redakce Neovlivní.cz. Po půl roce jsou tedy nové informace o unesených Češích. Autentičnost dopisu zkoumají bezpečnostní složky.

Podle únosců osud Čechů souvisí s vydáním trojice spolupracovníků teroristů Alího Fajáda, Faouziho Jabera a Chálida Marabího do USA. „Je nám známo, že váš soudce rozhodl o vydání našich chlapců do Ameriky. To je pro vaše chlapce velmi špatné,“ stojí v e-mailu.

Pražský městský soud totiž povolil jejich vydání loni v září. Muži hned podali stížnost, kterou ale vrchní soud na konci listopadu zamítl. Jak to s trojicí mužů, kterým hrozí v USA až doživotí, dopadne, o tom rozhodne ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Ten bude mít v celém případu poslední slovo.

Podle serveru Neovlivní.cz přišel e-mail hned několika lidem, kteří jsou zapojeni do Fajádova případu. Dostali ho vybraní advokáti a také známí unesené pětice Čechů. Podle dopisu jsou Češi pořád naživu. Dva muži mají ale velmi vážné zdravotní problémy. E-mail má 12 vět a v závěru varuje před záchrannou akcí Čechů. „Jsme silní a víme všechno,“ stojí v e-mailu.

Podle libanonské agentury NNA souvisí únos Čechů s Fajádovým zadržením. Neznámí ozbrojenci jej prý spáchali ve snaze zorganizovat výměnu právě za Fajáda. Objevily se informace, že taxikář, v jehož voze končí stopy unesené pětice, je Fajádovým bratrem.