Tento případ je hodně bizarní, ale napsal ho sám život. Šestnáctiletá Neysi, která byla ve třetím měsíci těhotenství, náhle zkolabovala. Příbuzní ji okamžitě odvezli do nemocnice, kde lékaři konstatovali, že dívka zemřela. Rodina jí druhý den vypravila pohřeb se všemi tradičními náležitostmi. Pohřbili ji ve svatebních šatech, v nichž se jen pár měsíců před svou smrtí vdávala (v Hondurasu svatba v 16 letech není zřejmě nic nezvyklého).

Druhý den po pohřbu k jejímu hrobu přišel manžel a slyšel něco, co mu vyrazilo dech, píše DailyMail. „Zlomilo mi to srdce. Má láska odešla tak krátce po svatbě. Chtěl jsem být s ní. Položil jsem ruce na její hrob a slyšel jsem hluk,“ popisuje muž hororové okamžiky. „Nejdřív jsem slyšel bouchání, pak hlas. Prosila o pomoc,“ dodal.

Manžel začal okamžitě jednat, spolu s příbuznými se začali dobývat k rakvi. Skleněný vršek rakve byl poškozený, dívka měla zbroušené konečky prstů, ovšem nejevila známky života. S celou rakví ji rodina odvezla do nemocnice. „Vběhla sem celá rodina. Skoro vylomili dveře. Přinesli celou rakev a v ní dívku, tak jsem jim řekla, ať ji z ní vyndají na postel,“ uvedla lékařka Claudia Lopez.

Jenže bylo pozdě, dívka byla mrtvá. Rodina ji naložila a odvezla zpět na hřbitov.

Lékaři se domnívají, že napoprvé nemusela zemřít, dívka totiž zkolabovala poté, co uslyšela střelbu a zřejmě upadla do šoku. Napodruhé zemřela kvůli nedostatku kyslíku.