Česko pod vodou a v dobách přírodní katastrofy, to nejsou jen obavy z toho, aby vám povodeň nepoškodila dům, ale stoupá i strach z rabování. Po včerejším otřesném případu, kdy v ústecké čtvrti Olšinky tři zloději okradli a zbili v zatopené hospodě vedoucího Ladislava Kratochvíla (58), pokračují lidské hyeny i nadále ve svém tažení.

Na Praze 8 se zloději vloupali do vytopeného domu a odnesli si majetek skoro za milion korun, zatímco majitelé nevědomky přežívali někde v evakuačním centru. Pachatelé se museli dostat k domu na loďce, protože je celý obklopený vodou. Je to již šestý případ rabování v době povodní a pachatelům za něj hrozí vyšší tresty. Ovšem to podle některých lidí nestačí.

Důkazem budiž i to, že si někdo vůbec dovolil okrást hasiče, který v zatopeném Hřensku právě hlídal opuštěné domy evakuovaných majitelů před rabováním. Hasiči byl ukraden „pouze“ mobilní telefon, ale drzost zlodějů je právě to, proč lidé volají po daleko přísnějším postihu.

Zlodějům, kteří ukradli z pražského domu věci za milion korun, totiž hrozí horní sazba pěti let. A to je podle lidí málo. V diskuzích se objevují udivené a nesouhlasné příspěvky lidí, kterým neštěstí ostatních rozhodně není jedno, nebo byli sami okradeni. Rozhořčený uživatel DrDick pokládá šokovanou otázku ve znění: „Pět let za ukradení jednoho mega v době povodní?“ A přidávají se i další, za všechny třeba komentář Olliny ve znění: „Mimořádná situace by měla mít i mimořádné tresty. Za rabování při povodních tedy velmi tvrdé tresty.“