Osudová chyba brankáře Slavie Aleše Mandouse: Tohle mu vzkazují fanoušci

Aleš Mandous udělal osudovou chybu.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
fotbal

Hráči pražské Slavie se opět musí smířit s tím, že do závěru velké evropské soutěže nezasáhnou. Ve hře o postup do semifinále Konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam v Edenu zahodili svou šanci na úspěch. Všechny postupové naděje se rozplynuly po hrubé chybě brankáře Aleše Mandouse. Reakce fanoušků na Instagramu a Facebooku na sebe nenechaly dlouho čekat. Co vzkazují smolařskému gólmanovi?

Postup do semifinále Konferenční ligy hráčům Slavie unikl. Ačkoli v minulém týdnu na hřišti Feyenoordu Rotterdam vybojovali nadějnou remízu 3:3, v odvetě na domácím hřišti o veškeré naděje přišli po výsledku 1:3.

Osudová chyba Mandouse

První půle přitom nevypadala pro slávisty vůbec špatně. Po úvodním gólu soupeře se Slavia oklepala a přišlo rychlé vyrovnání, uvádí sport.cz. Jenže po výměně stran se v 59. minutě třetí tým nizozemské ligy dostal do vedení, které už nepustil. A co hůř, mohla za to školácká chyba domácího brankáře Aleše Mandouse. Ten po malé domů od Kačaraby zazmatkoval, špatně odkopl míč směrem k hráči soupeře Desserovi, který se ho ihned zmocnil a velice snadno vstřelil gól. Zkoprnělého brankáře pak musel přijít utěšovat dokonce i rozhodčí Aytekin.

Tato chyba pohřbila naděje domácích. Vyrovnat se jim už nepodařilo a naopak inkasovali ještě v 78. minutě a o výsledku zápasu i postupu bylo rozhodnuto.

Nenech se tím unést!

Školácká chyba Mandouse, na této úrovni v mezinárodních soutěžích jen velmi málo vídaná, rezonuje na fanouškovských fórech. Přece jen bez ní se zápas mohl vyvíjet určitě o dost jinak. "Čočku" však Mandous nedostává, reakce na Instagramu jsou vesměs smířlivé. "Aleši, nevadí, chybu udělá každý, teď se soustřeď na ligu," píše Dan. "Mandy, všichni ti věříme, jsi skvělej gólman, nenech se dneškem unést, dotáhneš Slavii k titulu," nenechává se odradit fanoušek Radek. "Byla jen otázka času, kdy přijde nešťastná momentka. Nic si z toho nedělej, Mandy, jsi úžasnej gólman," souhlasí Káča.

"Myslím si, ze ten tlak na oba brankáře je vyvíjen zbytečně. Jejich časté střídání ani jednomu neprospívá a z přemíry snahy ukázat, že já na to mám, pramení školácké chyby," nabízí své vysvětlení Martin.

Za tohle bys měl jít k lopatě

Nějaká negativní reakce se však také našla. "Pos*als to," píše gólmanovi Hynek. "Za tohle bys měl jít k lopatě a jezdit felicií za ty prachy," přidává se Michal. Negativních reakcí je však oproti těm pozitivním velmi málo.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad