Zdravím vás všechny, moji drazí. Bohužel v posledních dnech mě zasáhl bacil, který Quentínek přinesl ze školky. Nakonec je z toho angína a penicilin na deset dnů.

Kvůli tomu mám více času prozkoumávat sociální sítě, abych si zmapovala, co se teď řeší. Došla jsem však k tomu, že s politováním musím oznámit, že se nám tu rozmohl velký nešvar.

Nešvar zvaný “By”. Že vůbec netušíte, o čem je řeč a co to vůbec znamená? Ano, já vím, žijeme v Čechách, ale někteří rádoby “super důležití” lidé zkrátka ke své pseudovýjmečnosti potřebují tu zkratku “By”, před svým jménem.

Jako kdysi pravil náš moudrý a velký umělec pan Werich: “Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.” Já bych k té aroganci ještě doplnila nabubřelost, neoriginalitu, mylný pocit nedotknutelnosti a věčné exkluzivity.

Je to tu samý eshop s hadříkama, které beztak pocházejí ze staré “dobré” Číny. A že by ne? Vždyť i drahé značky jako Bogner nebo Escada v těchto zemích nechávají šít své oděvy. A tady u našich hvězdiček že by to bylo ušité ve Švýcarech? No o tom silně pochybuji.

A na koho že tu pořád poukazuji? Na malé eshopy BySimona (Krainů), Just BY Veronika (Kopřivů) a nebo i na již zaniklý obchod s nábytkem ByDara (Rolinsů). Dalších milion patří různým blogerkám a tak podobně.

Bože, je to jako mor! Někdo z vyšších kruhů by to měl zarazit. Děsí mě totiž i to, že v dnešních dnech je možné už cokoliv.

A nebo že by pro prohřešky a nedostatek lidí mohl někdo v pátek na Hrad nakonec pozvat třeba i tu Simonu?! Ona by si možná za tu údajnou spolupráci s Čínou (asi její modely) určitě ten metál od strejdy Zemana zasloužila taky!

A co takhle bombarďáky By Ornella?!