Hurá, u Mázlů se konečně děje něco, co nepřipomíná výsek z odpolední reprízy 156. dílu Esmeraldy pro choromyslné. Konečně někoho napadlo, že nejlepší bude se jich v seriálu už postupně zbavit a první přišla na řadu Magda. Z chřipky se jí vyklubala těžká plicní a srdeční choroba a teď leží v nemocnici a zbytek rodiny najednou neví, co má dělat, protože jsou všichni absolutně neschopní.

Zuzana bojuje s Babetou, která je taková hokejová máma všech zdravotních sester v Kamenici a brání je vlastním tělem upoutaným na invalidní vozík. Sestra Kateřina začíná být o několik levelů otravnější než sestra Gábina a všichni litují, že před rokem neodešla s Otou Kovářem do Počátků a do nového seriálu.

Pantoflíček se pořád snaží sbalit Helenku na svoje stařecké kouzlo, což se mu nedaří, a tak mu nezbude než skončit ve vztahu s Bělou, která už v seriálu stejně nemá vůbec co dělat a věčně jen sedá u stolu a něco komentuje.

Melodrama mezi rozvedenými manželi Suchými pokračuje, Zdena se tváří jako boží umučení a Suchý je majetnický hajzl, co si doma piplá Renatku a přitom se chce vrátit k exmanželce. Chudák Maroš Kramár ostrouhá a paní Lepařová si ze zoufalství hodí mašli. Doktor „Darth Vader“ Švarc chystá další sviňárnu a stává se tak nejoblíbenější postavou seriálu.