Na úvodní fotografii vidíte zamilovaný pár. Kluka a holku. Přijde vám na nich něco zvláštního?

Jamie Eagle (20) a Louis Davies (25) žijí v Bridgendu v jižním Walesu. Jamie bývala nedávno kluk a Louis byl holka. Zamilovaný páreček právě prochází změnou pohlaví a rozhodl se se svým příběhem podělit s veřejností. Vzhledem k tomu, že žijí v malém městě, se setkávají se spoustou zloby a nenávisti od ostatních lidí.

Jamie prý nemůže jít sama ven, aniž by na ni lidé vulgárně nekřičeli. Ve škole ji šikanovali a na internetu ji lidé častují urážkami a hnusnými komentáři. Jamie se z toho zhroutila a začala brát antidepresiva. „Tím, že jsem se rozhodla zveřejnit svůj příběh, chci trochu pozměnit historii. Trápí nás to samé co homosexuály nebo lidi s jinou barvou pleti,“ řekla Jamie listu The Independent.

Pár se potkal zhruba před rokem a už v březnu proběhly zásnuby. Jejich intimní život ale ještě není takový, jaký by si představovali. „Ještě nejsme spokojeni s našimi těly,“ odpověděl diplomaticky Louis, který se také podílí na tom, aby veřejnost byla o transgender problematice více informována. „Vím, jak je těžké vyjít s rodinou a přáteli. Doufám, že se nám podaří časem vymýtit stereotypy, které ve společnosti panují,“ dodal Louis.

Během dalších dvanácti měsíců by Jamie a Louis měli podstoupit další operace, aby mohli svůj život vést naplno.