V Roztokách u Prahy začal fungovat Dogpark – unikátní zařízení, které v sobě spojuje služby psího hotelu, psí školky i kosmetického salonu pro psy. Tyto již poměrně běžné služby však provozovatelé Dogparku pozvedávají na novou úroveň. „V Dogparku nemáme žádné kotce nebo malé ohraničené výběhy. Psům poskytujeme maximální volnost. Venku pro ně je připraven výběh o rozloze 2800 m2, uvnitř mají k dispozici pokoje s gauči, spoustou hraček a dokonce i s televizí,“ popisuje ředitelka Dogparku Iva Janoušková.

Psi jsou neustále pod dohledem zkušeného personálu. Takzvané „psí mámy“ a „psí tátové“ procházejí pečlivým výběrem. „Jejich prací je celý den si se psy hrát a bavit je. Může to vypadat jako jednoduchá práce, ale rozhodně to není zaměstnání pro každého. Ke každému psovi se musíme chovat individuálně podle jeho potřeb. Vybíráme tedy jen ty uchazeče, kteří psy opravdu milují a zároveň si dokážou zjednat jejich respekt,“ vysvětluje Janoušková.

K dispozici je psím hostům v Dogparku i velké hřiště, dráha na agility, pískoviště a v létě se mohou těšit na psí bazén. Denně je pro ně připraven atraktivní program. „Pejsek je zde mezi dalšími psími kamarády a celý den si hraje. Na konci každého dne vidíme, jak jsou pejsci vyběhaní a šťastní,“ říká Iva Janoušková.

Dogpark se podle ředitelky Janouškové zaměřuje především na dva typy klientů. „Nabízíme dlouhodobé ubytování, tedy psí hotel – to je zacíleno na lidi, kteří cestují na dovolenou nebo za prací a pejska si nemohou vzít s sebou. Naopak denní školka je určena pro klienty, kteří kvůli práci nemají na svého pejska čas přes den, ale nechtějí ho držet samotného doma,“ vysvětluje. „Chceme lidem ukázat, že existují i jiné formy hlídání psů než jejich zavírání do kotců. Každý den navíc pobyt psů dokumentujeme, takže se jejich páníčkové mohou dívat, jak se u nás psi mají,“ dodává ještě.

I ceny služeb Dogparku jsou nastavené velmi přátelsky. Svoz do školky probíhá denně zdarma, celodenní pobyt pro psa lze pořídit už od 250 korun, den a noc v psím hotelu stojí od 400 korun. „Nabízíme také služby salonu pro psy, takže pejska i ostříháme nebo otrimujeme, umyjeme i namasírujeme,“ uzavírá Janoušková.

Byť je Dogpark umístěn za Prahou, nabízí pražským klientům skvělou dostupnost – leží pouze 10 minut jízdy od Dejvic. Otevřeno je nonstop, každý den v roce. Více informací lze zjistit na těchto stránkách nebo na telefonním čísle 606 502 502.