Maminka dvouměsíční holčičky Maxine si „prošla peklem“, když po prodělaném zánětu mozkových blan ohluchla. To se norské sociálce, která měla slovensko-norský pár v hledáčku, nelíbilo a rodičům doporučila, aby se přestěhovali do specializovaného centra určeného pro pozorování, píše Echo24.

Nesmyslný požadavek, který by rodině zbytečně přitížil, odmítli. Místo toho se dohodli s babičkou ze Slovenska, že přicestuje do Norska a bude mladým pomáhat. Bylo ale pozdě! Den před jejím příjezdem přišla sociálka a dítě si vzala! Malou Maxine teď smějí vídat jen jednou za 14 dní. O tom, že matka dceru ještě kojí, Barnevernet nechce slyšet a kojení povolil jen jednou.

Do případu se už zapojilo Slovensko a nejrůznější petice a iniciativy, které shromažďují na pomoc rodině finance. Ono totiž handrkovat se s norskou sociálkou není žádná levná záležitost. Nicméně kolem případu zatím visí spoustu otazníků. Rodina se bojí přílišné medializace, která by jim v boji proti norským úřadům mohla přitížit. Zatím se tedy ví, že matka holčičky je Norka, otec Slovák. Příjmení zatím tají.