Tak tohle se hvězdě Ulice, herci Jakubu Štáfkovi (23) skutečně povedlo.

Chtěl na konci jedné z etap letošního závodu Tour de France natočit zajímavý materiál na svůj web a málem při tom přišel o kameru, kterou mu nesebral nikdo jiný než samotný technický ředitel závodu Christian Prudhomme, který si počínal jako James Bond, protože tyč s tzv. GoPro kamerou sebral českému floutkovi přímo z jedoucího auta!

Vznikly tak neuvěřitelné záběry, které oba aktéry zachycují v mimořádně komické situaci, kamera navíc ještě chvíli točila v autě šéfa závodu, kde se posádka celou akcí dobře bavila. Na místě, během slavného stoupání v 18. etapě na trase do Alpe d´Huez to ale až zase taková sranda nebyla: „Jen jsem chtěl s logem Ulice chvíli běžet v čele závodu a najednou jsem byl bez kamery, nejdřív jsem vůbec nechápal, co se děje,“ popisuje herec, který ale s kamarády hned jednal: „Na internetu jsme našli inkriminované auto a v cíli etapy kontaktovali policii, načež se ukázalo, že to byl přímo ředitel závodu, který také po chvíli dorazil. Ani samotní policisté nechápali, proč to udělal. On i ostatní, co s ním byli, se chovali dost arogantně. Tedy jen do chvíle, než se ukázalo, že máme celou situaci natočenou ještě z druhé kamery. Nakonec se to nějak vysvětlilo a vybavení nám vrátili,“ líčí Štáfek, kterého pobavil hlavně záběr, na kterém se na něj zezadu „chystá“ Prudhomme.

Jinak je ale z chování šéfa Tour hodně rozpačitý: "Evidentně se tím chtěli zřejmě pobavit. Muž v jeho postavení si to asi může dovolit. Každopádně netušili, že to mám natočené i z té druhé kamery a že po nich budu pátrat. Nebýt policistů, kteří jim řekli, že ten záznam viděli, asi bych se kamery nikdy nedočkal. Pak jsme se podívali na ten záznam z odcizené kamery a bylo nám jasné, že neměli jediný důvod nám jí brát. Než kameru v autě vypnou, ještě se náramně baví, smějou a baví se mezi sebou, nevím no, ať si každý udělá obrázek sám.

Redakce eXtra má k dispozici ještě záběry z kamery na Štáfkově hlavě, které přineseme později, a věřte, také to stojí za to.