Po zatčení a převezení do vazby prý utrpěl zranění. Vězeňští dozorci mu údajně vyrazili dva přední zuby. Dále už však neuvádí, že měl v cele záchvat vzteku a dozorcům nezbylo nic jiného než ho zpacifikovat.

Naštěstí tamní ministerstvo nic platit nebude. Tohle přece nemůže požadovat za to, že chladnokrevně zavraždil britského občana. Podle náboženského fanatika a nemilosrdného vraha s ním dozorci ve vazbě mlátili o zem. To je ale nic proti tomu, že vraždil.

Když se islámista dožadoval finančního odškodnění, bylo pět policistů postaveno mimo službu. Později se prokázalo, že vůči němu nepoužili žádné nepovolené násilí. Britské ministerstvo stále opakuje, že jsou policisté nevinní a jednali pouze tak, jak bylo potřeba.

Kdyby ministerstvo vyplatilo peníze za vyražené zuby tomuto radikálnímu islámistovi, mohlo by to být pro Británii nebezpečné. Ostatní muslimové by se totiž mohli začít bouřit.

Podle stanice BBC nemá šanci se svou stížností uspět. Pokud by se tak ale stalo, mohl by od státu dostat až 150 tisíc korun. To by ale vyvolalo další vlnu nenávisti mezi Brity a britskými muslimy. Následek by mohl být fatální a vyústit v občanskou válku.

Brutální a nepochopitelná vražda vojína Leeho Rigbyho se odehrála na jaře roku 2013. Obviněný Michael Adebolajo a jeho komplic Michael Adebowal srazili autem dotyčného vojáka. Pak se mu pokoušeli uříznout hlavu sekáčkem na maso.

Pachatelé tohoto ohavného činu byli odsouzeni na doživotí. Jejich vražda byla zbabělá a bezcitná.

Tento čin vyvolal v Británii obrovskou nenávist vůči všem muslimům.