„Výhodou filmu je, že se to dá sestříhat tak, aby tam člověk vypadal, že tancovat umí. A to je přesně můj případ. Já ve skutečnosti tancovat neumím,“ přiznal herec a dodal: „Snažil jsem se z toho vykroutit, ptal jsem se režisérky – proč to tam chceš? Řekla mi, že proto, že je to hezký, a bez možnosti další diskuse mě poslala k choreografovi.“

Tanec ale nebyl jediným oříškem, který Jirkovi předepisoval scénář. „Taky jsem musel surfovat, což rovněž není můj šálek kávy. Ležel jsem na prkně jako lachtan a dělal, že to umím,“ prozradil herec.

A co na jeho stížnosti říká režisérka filmu Zita Marinovová? „Surfování jsme ve filmu nechali věrohodně čili je znát, že to není Jirkova parketa. To on ale uvidí až v kině,“ směje se Zita, která je zároveň autorkou scénáře. S tancem je to prý ale jiná. „Je pravda, že na parket se mu moc nechtělo. Najala jsem mu ale choreografa a jeho cha-cha je ve filmu opravdu pěkná,“ pochválila režisérka hlavního představitele svého filmového debutu, který má premiéru 27. července.