1. EgyptAir 990

Kapitán tohoto letu si jen na chvíli odskočil na záchod a jeho kopilot poslal letadlo střemhlav dolů. Zatímco pasažéři se ocitli ve stavu beztíže, kapitánovi se ještě na poslední chvíli podařilo dostat do kabiny letadla.

Druhý pilot Gamal El Batútí ale odmítal letadlo opět zvednout. Náboženský fanatik pouze stále dokola opakoval: „Věřím v Boha! Věřím v Boha!“

I přesto se kapitánovi podařilo nos letounu zvednout a vystoupat s letadlem až do výšky 7 kilometrů. Jakékoliv záznamy zde ale končí.

Stroj se všemi 217 lidmi na palubě se začal rozpadat ještě před dopadem na vodní hladinu. Nikdo nepřežil.

2. LAM Mozambique Arlines 470

Tento příběh připomíná nedávnou tragédii Airbusu A320. Zatímco si kopilot odskočil, kapitán se zamknul v kabině a odmítl druhého pilota do kabiny pustit.

Prudce namířil rok staré letadlo k zemi a čekal na smrt. Ještě si to ale několikrát rozmyslel a letadlo opakovaně zvedl k obloze.

Na poslední směr letu už ale názor nezměnil. Zemřelo 33 lidí.

3. SilkAir 185

Za tragédií, která si vyžádala 104 životů, stál v tomto případě přímo kapitán letounu. Tsu Way se v průběhu letu z Jakarty do Singapuru zvedl a odešel vypnout černé skříňky.

Poté se vrátil do kokpitu, pravděpodobně odlákal druhého pilota a strhl letadlo střemhlav k zemi. Obrovské přetížení zapříčinilo to, že se letadlo rozpadlo ještě před dopadem na zem.

Kapitán Tsu Way tak již nemusel nikdy řešit milionové dluhy, které na singapurské burze měl. Vzal kvůli nim do hrobu dalších 103 lidí.