Indické zákony vyžadují při žádosti o vízum sejmutí otisků prstů. To však v případě Iman nebylo možné. Kvůli své váze nemohla být dopravena k úřadům. Ty to ale vůbec nezajímalo a rodině Iman nevěřily, že jde o nejtlustší ženu světa, která se nemůže hýbat. Její cesta tak byla málem zrušena.

Pomohl až samotný chirurg, který bude operace provádět, doktor Muffazzal Lakdawala. Ten přes Twitter kontaktoval indického ministra Sushmu Swaraja, aby ženě pomohl. Ten byl rád, že byl na situaci upozorněn, a ženě vízum povolil.

Tento týden bude Iman přepravena do Indie, kde ji čeká série operací. Ty by mohly trvat až rok. Nejprve jí vyplní zažívací trakt, aby zredukovali velikost žaludku. Za dva roky by měla být lehčí o 400 kilo.

Iman se nemůže skoro vůbec hýbat a musí být přepravena soukromým letadlem. Je vězněm ve svém vlastním domě, kde jí pomáhají sestra a matka. Operace je velmi riskantní, ale pro přežití je nutná.

Egypťanka se narodila s váhou 5 kilo a bylo jí diagnostikováno chronické onemocnění kůže, způsobující infekci a otékání končetin. Od té doby Iman váha narůstala.