Tak už to bude rok, kdy se náš šéfredaktor Pavel Novotný nasoukal do honosné limuzíny a spolu s tehdy čerstvou mámou Ornellou Štikovou (21) a jejím ještě čerstvějším dítětem Quentinem Koktou (1) si to namířili z porodnice do vily v satelitním městečku Hostivice. Tam už na ně čekala mamá a papá Štikovi a Ornellina sestra Charlotte, aby oficiálně přivítali nového člena rodiny.

Quentinek přišel na svět kolem sedmé ráno dne 15. března 2013 a od té doby se stal bezkonkurenčně nejdiskutovanějším a nejsledovanějším českým dítětem. Ačkoliv to bylo zpočátku mezi jeho rodiči všelijaké, teď spolu tvoří oficiální spořádanou rodinku žijící v pronajatém bytě v pražském Karlíně. Co se týče pokroku jejich synka, malý Kokta se už dnes může pochlubit několika mléčnými zuby.

Pátému dítěti Josefa Kokty (56) bylo dáno jeho nezvyklé jméno právě kvůli jeho pořadí v plodech lásky jeho tatínka. „Slovo "quintus“, ze kterého jméno pochází, totiž znamená v latině „pátý“. Nejznámější Quentin světa – tedy režisér Tarantino – by byl na svůj roční český ekvivalent jistě právem hrdý!