Není příliš povolání, která by během své historie zažila tak výrazný propad ve společnosti jako právě školství. Zatímco ještě před několika desítkami let byl učitel „NĚKDO“, dnes se na tuto profesi pohlíží spíš s despektem a opovržením.

Zodpovědnost, nízké platové ohodnocení a tisíce reforem mají na svědomí většinou ne příliš stabilní psychiku učitelů a učitelek. Ať už na ně žáci, studenti či jejich rodiče nadávají sebevíc, tohle je 9 důvodů, proč by podle nás měli být svatořečeni!

  1. Denně musí snášet šikanu a unuděné obličeje od nevychovaných spratků, které probíraná látka absolutně nezajímá.
  2. Jakmile se snaží zjednat si respekt, dopadnou jako sedláci u Chlumce. Autorita a respekt jsou dnes v podstatě zastaralé termíny.
  3. Rodiče mají za to, že jejich děti jsou nejchytřejší a nejhodnější pod sluncem. A když jsou to náhodou hyperaktivní negramoti, chyba je vždy na straně učitele.
  4. V dnešní době není důvod snažit se něco pochytit ve škole. Co není v hlavě, to je v peněžence papínka. Soukromé školy a zaplacené tituly jsou v kurzu.
  5. Co nezvládl rozkopat Dobeš, to dotáhne Chládek. Reformy jsou základ školství!
  6. Nulová finanční motivace.
  7. Interaktivní tabule, elektronické třídnice a další „nutná“ modernizace školství znamenají tisíce kurzů a rekvalifikací, kterými musí učitelé projít – samozřejmě bez nároku na honorář.
  8. Všichni jim závidí prázdniny. Málokdo ale ví, že je učitelé často tráví přípravami na školní rok. Na pořádnou dovolenou stejně nemají peníze.
  9. Třináctý plat je jen zašlou hudbou minulosti.