A tak se všichni polévají vodou. Funguje to jako letadlo. Nebo ty odporné dopisy, které je třeba opsat a poslat dál, jinak vás stihne neštěstí.

Smočila se už Lucka Vondráčková (bradavek jsme se tentokrát nedočkali), Marta Jandová i Roman Vaněk (přidal do kýble „vopravdovej led“). Jelikož všichni mají známé kamarády, dá se čekat, že brzy přijdou na řadu i Heidi Janků, Jiří Krampol nebo Pepíčkové Náhlovský a Zíma.

Přežijí to? Pravděpodobnost, že ne, v našem výčtu postupně roste.

Polívací kampaň vymysleli v jedné americké neziskovce, aby získali peníze na výzkum amyotrofické laterální sklerózy (ALS). To je ta choroba, která do kolečkového křesla bizarním způsobem zkroutila Stephena Hawkinga a udělala tak z něj bezkonkurenčně nejznámějšího fyzika na světě. Kdo se výzvy lekne a nepolije se, měl by na účet společnosti ALS poslat sto dolarů. A opravdu, šestnáctého srpna se tak vybralo už deset milionů dolarů.

Čímž se dostáváme k tomu, že to české celebrity zase jednou nepochopily. Kdo chce s ALS opravdu zabojovat, nic si na hlavu nelije a posílá peníze. Pokud je někdo chorobný exhibicionista (dívám se tvým směrem, Pepíčku Zímo), tak se sice polije, ale peníze pošle taky. Zajímalo by mě, kdo z českých celebritních polívačů to už udělal.

Navrhuju proto, aby odteď všichni polití egomani kromě zveřejňování debilních videí, v kterých se od intelektuálů z řad herců a zpěváků dozvídáme, že je voda mokrá a hrozně studí, přikládali i výpis z účtu. Jen podle něj totiž můžeme my, jejich fanoušci, zjistit, jak jsou jejich srdéčka široká a kolik vlastně na boj s hnusnou nemocí přispěli.