Tak jako u většiny těchto případů sáhnutí do tučného svědomí vzniklo na základě velké ostudy, když hasiči museli vybourat půl domu, aby se k morbidně obézní ženě dostali. Tehdy byl rok 2008 a Mayra Rosales (nyní 32) potřebovala nejen zoufale pomoci, ale dostavit se k soudu na výslech a možná i do vězení.

Téměř půltunová žena byla obviněna z toho, že zabila svého dvouletého synovce. Mayra ho totiž zavalila a dítě nepřežilo, nakonec ale byla zproštěna obvinění a do vězení putovala její sestra Jamie, matka chlapce, která byla obviněna z týrání a zabití dítěte a odsedí si 15 let.

Celá tato tragická událost, kdy Mayru v novinách popisovali jako půltunového zabijáka, měla takový vliv na její psychiku a zdravotní stav, že se rozhodla okamžitě se sebou něco dělat. Pomocí speciálních diet vypsaných ošetřujícím lékařem, pod dohledem odborníků a chirurgů, kteří jí odebrali přebytečnou kůži, zhubla více než 300 kilo.

Dlouhých pět let trvalo, než se z ní zase stala žena k světu. Mayrina váha se nyní pohybuje okolo 120 kilogramů, ale podstatnější je, že má druhou šanci začít úplně nový život. Stará se o děti své zavřené sestry, ale hlavně má šanci na svou vlastní rodinu. A dlouhé a pevné zdraví.