Pravidelná čtenářka eXtra.cz Beáta nás upozornila na událost, která je na Facebooku a může se k ní přidat kdokoliv. Je naplánovaná na 16. dubna a nese název – Den, kdy budeme všichni týrat Romy.

Událost založila podle příspěvků totální blbka s IQ mražené makrely jménem Michaelka Smutná. Velmi pravděpodobně se jedná o trolla, který prostě provokuje na sociálních sítích svými dementními komentáři.

Na celé věci je ale nejvíce zarážející fakt, že pokud tuto událost nahlásíte kvůli tomu, že má nenávistný a rasistický obsah, odpoví vám po několika hodinách administrátoři z Facebooku, že celou akci prověřili a je naprosto v pořádku.

Jeden z posledních příspěvků Michaely zní například takto:

Přátele, musíte mě pochválit. Včera jsem byla zlitá a nafrčená na diskárně a chtěla jsem udělat něco dobrého pro tento stát. Pro nás! Na parketu tancovalo několík cigánů, tak jsem se k jednomu připařila, tancovala jsem s nim a nenápadně jsem jednoho bodla kudlou mezi žebra. Začal se svíjet na zemi, ale já jsem dělala nevinnou, takže ciganská agrese na mou osobu byla potlačena někalika normalními bílými lidmi. Děkují bílým, že vůbec jsou! Jsem skvělá. Bojujme!!!

Samozřejmě že se nejedná o pravdivý příspěvek a jeho cílem je jen a pouze provokovat. Ale v době, kdy Facebook odstraňuje kojící matky, které ho pohoršují, bradavky a další oproti tomuto naprosto neškodný obsah, je s podivem, že výzva, které se může lecjaký hlupák chytnout, mu přijde v souladu s jeho pravidly.