Někdy stačí obyčejná cesta MHD do práce, aby si člověk uvědomil, že ačkoliv se momentálně pohybuje na území poměrně vyspělého státu, nežije v úplně civilizovaném svě­tě.

Tohle je 7 činností, které by si lidé mohli odpustit, protože kromě toho, že na ně opravdu není hezký pohled, ohrožují tím sebe i své okolí.

A o kouření na zastávce výjimečně nejde.

1) Kousání nehtů a nehtové kůžičky

Ti otrlejší „polykají“, začátečníci plivou kolem sebe. A to je panečku pošušňáníčko, když vedle takového gurmána stojíte v narvaném metru!

2) Popotahování

Už ve školce jsme věděli, že než odejdeme, máme si zkontrolovat, jestli máme kapesník. Teď se většina lidí zajímá spíš o to, jestli nezapomněli něco zásadního lajknout, jestli se správně checkli ve Foursquare a jestli jim frčí fotky na Instáči. Nudle nenudle, rukáv to jistí!

3) Likvidování zbytků jídla

Za zuby se toho vejde spousta. Navíc když si dáte k obědu nějaké to masíčko nebo zeleninku, to pak máte vystaráno i na svačinu! Jenže když začnete zbytky ze zubů dolovat nehtem nebo labužnicky vycucávat v místě plném lidí, praskla by hlava i Buddhovi!

4) Šťourání

Lidské tělo má spoustu otvorů, do kterých se vejde ukazováček, prostředníček i prsteníček. A ačkoliv to lidé tuší, pořád mají potřebu si to ověřovat v praxi. Ukazováček narvaný v uchu, v nose nebo kdekoliv jinde je proto standardním celospolečenským je­vem.

5) Telefonování

Věřte tomu, nebo ne, ale celá tramvaj nepotřebuje vědět, že váš pejsek má průjem, že se Aničce ráno nechtělo do školky nebo že vás váš šéf děsně naštval. Děláme to taky a krátíme si tím cestu, ale když si necháte své intimní hovory až „na ven“ nebo na doma, lidé to ocení…

6) Zahánění hladu

V pracovním tempu je občas opravdu těžké najít si čas na takové banálnosti, jako je jídlo, a proto spojujeme příjemné s užitečným, kde se dá. Jenže když se vám někdo za čerstvě umytou hlavou zakousne do hamburgeru nebo pizzy, kterou nemůžete ani cítit, máte sto chutí vyhodit ho střešním oknem a zabavit mu "lítačku“ až do konce školního roku!

7) Prokřupávání kloubů

Ještě jednou to někdo udělá a dostane pěstí!