Určitě jste to video viděli, banda motorkářů se po ulici honila s černým Range Roverem, který se snažil ujet a několikrát najel do skupiny mužů na motorkách. Vydání videa na server LiveLeak doprovázela zpráva, že řidič v černém autě způsobil nehodu a pak se od zraněných motorkářů snažil ujet, dokonce se uvádělo, že po jeho řádění zůstali na místě dva mrtví. Většina zpravodajských serverů (a my mezi nimi) tuto prvotní informaci a video ihned vydala.

Po několika hodinách se ale díky výpovědi svědků přišlo na to, že muž na bílé motorce za začátku videa vybrzdil Range Rover schválně, řidič do něj naboural a gang se mu chtěl pomstít. Řidič vozu byl Alexian Lien, který vezl v autě ženu a malou dceru a snažil se ujet, aby ochránil svou rodinu, přičemž mu nezbylo nic jiného než motorkáře přejet. O nové výpovědi jsme psali zde.

Nakonec jej gang z vozu vytáhl a způsobil mu zranění, Lien musel být ošetřen v nemocnici a viníci incidentu jsou vyšetřováni policií. Tím to ovšem nekončí. Autorovi videa Kevinu Bresloffovi, který vše nahrával, někdo vyhrožuje smrtí za jeho zveřejnění. Sám se přiznal policii a spolupracuje s vyšetřovateli, kteří už vzali do vazby dva násilníky z gangu. Jeden z přejetých mužů, otec dvou dětí, leží ochrnutý v nemocnici.

Kevinu Bresloffovi chodí díky jeho spolupráci s policií výhrůžné dopisy a vyšetřovatelé uvažují, že člena gangu dají pod policejní ochranu.