Angelina Jolie se v posledních letech dala na režírování. V roce 2014 natočila snímek Nezlomný, kde zůstala jenom na režisérské židličce. Nejnovější film By the Sea režíruje a rovnou v něm hraje i jednu z hlavních rolí. Do té druhé obsadila manžela Brada Pitta.

Brangelina si zahráli rozhádaný pár, kterým jsou podle amerických médií i ve skutečnosti. Děj filmu je zasazen do 70. let, kdy bývalá tanečnice a spisovatel přijíždějí na francouzské venkovské sídlo. Stěhování rozpoutá hotové peklo. Pár se miluje a nenávidí. Nemůžou být spolu, ani bez sebe a navzájem se ničí. Scény jsou pořádně vypjaté a pro umocnění atmosféry se neváhala Angelina ve filmu svléknout.

S vyčesanými vlasy si lebedí ve vaně a smutně se dívá na manžela Brada Pitta. Toho pohled na Angelinino tělo tak vydráždí, že okamžitě k manželce přiběhne a začne ji divoce líbat. To bude ta romantičtější část filmu. Jinak filmovou i opravdovou manželku smýká za vlasy, Angelina ho bije a oba na sebe v hádce házejí předměty. Prostě divočina.