Slovenka Ivanka vystudovala práva s červeným diplomem, má dvě sestry, milující rodinu, je drobounká a sebevědomá. Jenže osud se s ní nepáral. Bojuje se zákeřnou nemocí a časem. Už 17. listopadu má totiž podstoupit náročnou operaci, na kterou do té doby potřebovala sehnat zhruba pět milionů korun.

A téměř za 5 minut 12 se to podařilo!

„Peníze pro Ivanku Danišovou se podařilo nakonec sehnat a příští týden odlétá do Clevelandu. Teď už to je jen na doktorech a Pánu Bohu… Chtěl bych všem, kteří na operaci pro ni přispěli, moc a moc poděkovat,“ uvedl na svém facebookovém profilu Jan Kraus, v jehož show Ivanka před dvěma týdny i se svými sestrami vystoupila a kde o své nemoci také promluvila.

Ivanka má pokřivenou tvář. Může za to Goldenharův syndrom, tedy syndrom nedostatečného vývinu mozkových kostí. Nemoc se dá léčit operací, jenže ta se dá provést jen do ukončených 27 let. „Při této diagnóze se věci operují postupně. Některé se řeší už v dětství. Tak vím, že na pravé ucho už nikdy nebudu slyšet stoprocentně. Možná ale podstoupím plastiku ucha. Mým snem je nosit vzadu sepnuté vlasy, jako nosí každá jiná dívka,“ uvedla Ivanka nedávno v rozhovoru pro Nový Čas. Slovenští lékaři jí řekli, že v tamních podmínkách je operace nereálná, musela proto kontaktovat odborníky v americkém Clevelandu.

S pomocí dárců se jí peníze nakonec podařilo sehnat a operaci podstoupí v daném termínu.