Přichází přesně včas, protože jen za pár týdnů se začnou točit řádné díly pro 22. sérii, tak dlouho očekávanou fanoušky.

Zatímco speciály a roadtripy jsou již ve střižně a některé nedopadly moc dobře, například byl celý štáb vyhoštěn z Argentiny, jednotlivé testy a běžné závody ještě čekají na to, kdo je teprve vymyslí.

A Česko se svým vysíláním není pozadu, Prima Cool totiž dnes ve 20:15 nasazuje premiérovou 21. řadu Top Gearu, toho času nejsledovanějšího pořadu na Zemi.

Jeremy Clarkson (54), James May (51) a Richard Hammond (44, ale pořád se tváří, že 38) jsou sice už ve středním věku, ale to jim vůbec nebrání se v prvním díle vrátit do svých mladých let. Stačí k tomu jen nalepovací knírek, což je nejspíš ustřižený smeták, a cokoliv, co vypadá jako swag čepice.

Tihle tři si totiž potrpí na hatchbacky se zadním pohonem, což zní strašně technicky, ale ve skutečnosti je to jen politicky korektní označení pro malá auta, co jezdí pekelně rychle a ustřeluje jim v důsledku přetáčivosti zadek. Takže se s tím dají dělat kraviny na silnici a točit hodiny třeba deset let dokola.

A proto je samozřejmě nejlepší si koupit ty největší křápy za málo peněz, protože když to náhodou vzplane nebo se utopí ve vodě, nebude to žádná škoda. Nebo když do toho sedne Richard Hammond, co vypadá jako hodný strejda Boris z východního Německa, co nosí ponožky do sandálů a ve sklepě schovává ukradená miminka, která támhle kříží s koťátky.

Top Gear je na české televizi zpět a tohle bude ještě slabý odvar. Počkejte si.