To je objev!

Bývalý absolvent matematiky Aneesh Popat (25) vynalezl čokoládu, která má pouze 20 kalorií. Mladý Londýňan vytvořil jakousi vodní náplň, díky které si můžete sladkou pochoutku dopřát, aniž byste se museli bát, že přiberete. Čokoláda neobsahuje žádné máslo, smetanu ani vejce. Navíc se vyrábí v několika příchutích, například mátová s jahodami, ananas s kardamomem nebo slaný karamel.

„Čokoláda je pro člověka dobrá, pokud je vyrobena tím správným způsobem. Věřím, že použitím kvalitních surovin zvyšuje chuťový prožitek,“ říká Popat.

Odbornice na výživu Dr. Sarah Schenker je přesvědčena, že lidem s nadváhou může tato čokoláda pomoci při hubnutí. „Tato čokoláda může pomoci lidem zhubnout, protože si tak dopřejí sladkost, ale s minimem kalorií. Je to mnohem lepší než jiné sladkosti, ale samozřejmě by se neměla konzumovat příliš často. Čokoláda je především požitek a ne plnohodnotné jídlo.“

Aneesh svůj výtvor představuje na potravinářských výstavách a snaží se navázat spolupráci s dalšími restauracemi. Jeho cukrovinky jsou již dodávány do několika michelinských podniků a luxusních hotelů.