Představte si, že přijdete domů a zjistíte, že vám vykradli dům. Zkontrolujete všechny cennosti a nic nechybí. Na svém místě stojí také počítač, televize, pračka a vše, co by mohlo mít pro zloděje nějakou hodnotu. Zmateně chodíte po domě a zdá se vám to celé divné. Až konečně zjistíte, že jedna věc v domě opravdu chybí. Záchodová mísa. Bude se vám chtít věřit tomu, že vás někdo šel vykrást kvůli novému záchodu? Asi těžko.

Uvěřit tomu ale musel Valentín Haščák, majitel domu, kterému se to opravdu stalo.

Policie zanedlouho ukradenou záchodovou mísu našla, a aby byl celý případ ještě kurióznější, má ji jako důkazní materiál uloženou na policejní stanici v obci Ľubotín. Majitel doufá, že mu ji policisté brzo vrátí, protože latríně už odvykl. „Ještě štěstí, že jsem latrínu před rokem nezboural,“ uvedl Haščák pro televizi Markíza.

A kdo si dal tu práci, aby odtáhl mísu z domu pana Haščáka? „Vyslechli jsme dva šestnáctileté chlapce, kteří se domluvili, že do novostavby rodinného domu seženou toaletu,“ řekl okresní policejní ředitel Ján Devera. Policisté nyní vyšetřují, zda je někdo ke krádeži nenavedl.