Jason Ryan (28) z Washingtonu se necítil dobře. Měl pocit, že na něj leze chřipka, a tak si vzal ibuprofen. Během několika hodin se mu začala loupat kůže a tvořit puchýře. Po převozu do nemocnice upadl do kómatu a jeho zdravotní stav nevypadal dobře.

Nikdy dříve se Jasonovi po tomto prášku neudělalo zle, až tentokrát. V době, kdy užíval jednu pilulku každé čtyři hodiny, se mu na těle vytvořila rozsáhlá vyrážka, postupně se přidaly bolavé puchýře. Lékaři zjistili, že jde o Stevens-Johnsonův syndrom, což je onemocnění, které zabíjí kožní buňky. Tato nemoc postihuje jen dva lidi z milionu, každý třetí postižený na následky tohoto syndromu zemře. Produkční Jason upadl na devět dní do kómatu. „Když jsem přišel do nemocnice, vážil jsem 83 kilo. Když jsem se probudil, byl jsem o dvacet šest kilo lehčí,“ řekl Daily Mail Ryan.

Doma se o Jasona stará jeho žena Claire, která se musela vzdát své práce. Podle lékařů se příznaky syndromu mohou opět vrátit, stav Jasona se zatím jeví naštěstí jako stabilizovaný.