Angličan Blake Beckford (33) se v roce 2003 dozvěděl od lékařů, že má vážné onemocnění střev a bude muset už navždy nosit vývod. Bývalý kulturista se ale nevzdal a poté, co se jeho zdravotní stav zlepšil, vrátil se opět do posilovny a začal cvičit.

Blakeovi se nemoc projevila před lety extrémní únavou a na záchod chodil dvacetkrát denně. Po několika operacích mu lékaři po odstranění tlustého střeva provedli kolostomii. I když ho varovali, že by si cvičením mohl způsobit kýlu, Blake se vrhl na fitness a teď se mu podařilo vyhrát první místo v národní soutěži v mužském fitness. Stal se tak prvním mužem v tomto sportu, který se i přes vážné onemocnění nevzdal a dokázal, že může ostatní lidi inspirovat.

„Byla to vůbec moje první soutěž. Jsem nadšený, že jsem porazil soupeře i přes svoje zdravotní potíže. Jsou dva způsoby, jak reagovat na tak vážný problém. Buď to vzdáte, nebo si řeknete, že můžete zkusit jít dál tak jako já,“ svěřil se muž Daily Mail. Otec dvanáctiletého Louise pracuje jako osobní trenér a už teď se těší na další soutěže.