Česko žije náhlou smrtí modelky Kateřiny Netolické (†26), kterou našli předevčírem mrtvou v Litvínově, v bytě, kde žila s hokejistou Jekatěrinburgu Jakubem Petružálkem (29).

Netolická se živila několik let jako modelka, v roce 2004 získala titul Top modelka nového tisíciletí, ale její privátní sféra byla mimořádně smutná.

Modelka trpěla od dětství epilepsií a bojovala s nevyrovnaností.

„Měla opakovaně problémy se sebepoškozováním, klasická modelka, ale u ní to bylo dost nadstandardní,“ dozvěděli jsme se právě od její blízké kamarádky, která opatrně naznačuje, že Netolické nevadily ani občasné výlety za hranice všedních dnů, přeneseně řečeno. Je-li to pravda, pak v kombinaci všeho musela být psychika modelky dlouhodobě v zásadním nepořádku.

Epilepsie má se sebepoškozováním přímou souvislost a řadě potenciálních nebo aktivních modelek vadí v samotném provozování tohoto řemesla.

Totožnost zemřelé potvrdil už i sám Petružálek, který okamžitě přiletěl z Ruska. Tělo podle všeho objevil v bytě její bratr v neděli. Přestože prvotní informace serveru iDnes.cz dávají smrt do souvislosti s vadnou plynovou karmou, více indicií zatím mluví pro sebevraždu, ale žádná z informací není potvrzená, včetně té, že by Netolická použila karmu ke svému zabití schválně.