Modelka Karen Crespo z Los Angeles, která ztratila kvůli meningitidě všechny čtyři končetiny, si říká lidská figurína. Přišla o 40 % svého těla, které muselo být nahrazeno protézami. Většině lidí na jejím místě by se už nechtělo žít, ona se ale nevzdala a jejím snem bylo postavit se znovu na molo.

Kromě končetin přišla ještě o horní ret a nos. Utrpěla těžkou formu bakteriální meningitidy a bojovala o život. Lékaři jí dávali jenom 10% šanci na přežití. Ona to ale nevzdala.

Modelka je první člověk, který používá čtyři protézy. Naučila se s nimi zacházet i znovu chodit. Dokonce se postavila i na molo zase jako modelka a odchodila si přehlídku New York Fashion Week.

Karen si myslela, že má jenom obyčejnou chřipku, byla nachlazená a bylo jí zle. Vzala si pár prášků a doufala, že to za tři dny vyleží. Její zdravotní stav se ale začal rapidně zhoršovat. Její matka Evelyn (65) neváhala a okamžitě ji odvezla do nemocnice.

V nemocnici jí diagnostikovali meningitidu. Dokonce upadla na 15 dní do kómatu. Její končetiny zčernaly, takže lékaři neměli jinou možnost než jí je amputovat.

Po amputaci se její zdravotní stav zlepšil a po dlouhé rekonvalescenci a rehabilitaci začala nosit čtyři protézy za skoro 5 milionů korun. Ty jí hradila pojišťovna. A teď je na ně hrdá!

„Jsem jako figurína ve výloze, 40 procent mého těla je plast,“ říká Karen. „Když jsem viděla sama sebe po amputaci, plakala jsem. Nemohla jsem pochopit, že se to muselo stát zrovna mně,“ vysvětluje Karen svoje pocity po operaci. Matka musela opustit svoji práci a o dceru s láskou pečuje.