Mistrovství světa ve fotbale: Chorvatsko bojovalo, ale marně. Zlato má v kapse Francie po dvaceti letech!

Francie je vítěz.
Zdroj: Reprofoto ČT Sport
Fotbaloví nadšenci už netrpělivě čekali, jak dopadne zápas mezi Chorvatskem a Francií. Pravda. Všichni více věřili Francii, ale Chorvati měli pořádně našlápnuté fanoušky. Úspěch by to pro ně byl nevídaný, jelikož naposledy vybojovali bronz na mistrovství v roce 1998, a navíc měli teď šanci vrátit Francii porážku.To však nedokázali. Francie zvítězila 4:2.

Drama na finále Mistrovství světa ve fotbale se odehrálo mezi Chorvatskem a Francií, která si vybojovala titul mistra světa. V osmnácté minutě si Mario Mandžukič (Chorvatsko) dal vlastní gól a hloupě tak zajistil Francii vedení hned na začátku. Následně vstřelil gól za stejný tým Ivan Perišič a skóre se vyrovnalo na 1:1.

Antoine Griezmann v průběhu proměnil pokutový kop, který Francii přisoudil rozhodčí. Francie byla tedy opět ve vedení. Po druhém poločase ještě přitvrdila a skóre jim zvedl Paul Pogba na 3:1. Chorvatsko ale neztrácelo síly a potom, co za Francii vstřelil gól ještě Kylian Mbappé, se snažilo výsledek vyrovnat. O krůček blíž k vyrovnání začalo být Chorvatsko díky gólu Maria Mandžukiče. Stav byl Francie - Chorvatsko 4:2 a tak to zůstalo do konce.

Francie je nyní v euforii, jelikož získala zlato po dvaceti letech.