Ještě se do nového nájemního bytu ani nenastěhovali, ale už s tím mají sousedé v milovickém domě problém. Řeč je samozřejmě o matce paterčat a její rodině, která dostala od obce nový nájemní stometrový byt 3+1 a bude se do něj brzy stěhovat.

Vybrané peníze ze sbírky, kterou pro Alexandru Kiňovou (23) uspořádali lidé, se použijí hlavně na nákup fólií do oken, protože rodina má obavy ze žhářského útoku. Zejména z toho, že by jim někdo hodil do oken zápalnou láhev.

A to je přesně to, co děsí jejich budoucí sousedy v milovickém domě. Přestože se většina z nich na novou a slavnou rodinku docela těší, lidská zloba nedává spát ani jim a obávají se toho, že by někdo záměrně poničil dům, kde budou všichni bydlet.

Celé Milovice drží pospolu a ani vedení obce se nehodlá nechat zastrašit rasistickými útoky nejen na Kiňovou, ale i na obyvatele či zastupitelstvo, kteří rodině pomáhají.

Místostarostka Milovic Marcela Říhová má v otázce pomoci rodině s paterčaty jasno. Informována bude i městská policie a v okolí budou po nastěhování rodiny posíleny hlídky, aby se předešlo nejhoršímu.